Hilton zastępuje smartfonami klucze do pokojów

Hilton poinformował o sukcesie testów nowej technologii cyfrowych kluczy. Goście dotychczas 11 mln razy użyli smartfonów by wejść do swych pokojów. Sieć hoteli zastępuje bowiem tradycyjne klucze ich cyfrowymi wersjami.

Smartfon przydaje się do wielu rzeczy, nie tylko do rozmów i słuchania muzyki. Dzięki bezprzewodowym systemom transmisji danych, można go wykorzystywać również w systemach inteligentnego domu. Wśród takich systemów są m.in., elektroniczne zamki do drzwi.

Takie zamki w ramach eksperymentu zainstalowała w kilku swych hotelach sieć Hilton. Gość nie musi już martwić się, że zgubi kartę otwierającą jego pokój, gdyż cyfrowy klucz ma w swym smartfonie.

Oczywiście, zanim wdrożono nowy pomysł, zatrudniono specjalistów ds. bezpieczeństwa oraz hakerów, by upewnić się, że system będzie odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem. Pomysł został jednak bardzo dobrze przyjęty przez gości, którzy chętnie korzystali z takiej metody wchodzenia do pokoju. Dotychczas przy pomocy smartfonów otwierano drzwi ponad 11 mln razy.

Być może wkrótce inne hotele również wprowadzą u siebie taki system. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jeśli bateria w naszym telefonie się wyładuje, wówczas nie wejdziemy do pokoju.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...