Hiszpańska firma stworzy bezpieczny smartfon dla dziecka

Firma Escudo Web zamierza stworzyć specjalny smartfon dla dziecka. Produkt o nazwie PhoneKid zostanie wyposażony w szereg funkcji przydatnych najmłodszym oraz rozbudowane możliwości kontroli rodzicielskiej.

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają bawić się smartfonami. Natomiast rodzice chętnie im je dają uruchamiając gry, by mieć choć chwilę spokoju. Niestety dziecko bywa nieostrożne, więc dawanie mu kosztującego 3599 zł Galaxy S9 może być bardzo ryzykowne. Poza tym rodzic nie ma kontroli nad tym co jego pociecha z telefonem robi.

Hiszpańska firma Escudo Web zapowiedziała więc stworzenie nowego smartfona, przeznaczonego specjalnie dla dzieci. Produkt nazywa się PhoneKid i oferuje rozbudowane mechanizmy kontroli rodzicielskiej. Rodzic za pomocą aplikacji może kontrolować praktycznie wszystkie aspekty działania sprzętu. Może więc decydować do których aplikacji użytkownik będzie mieć dostęp, a także blokować ekran główny lub zmieniać jego wygląd, jeśli dziecko wrzuci tam jakąś nieprzyzwoitą tapetę.

Smartfona nie da się także wyłączyć, podobnie jak wbudowanej w niego funkcji geolokalizacji, by rodzic mógł stale wiedzieć gdzie znajduje się jego syn lub córka. Smartfon dla dziecka posiada również przycisk SOS, który w cichy sposób połączy się z rodzicem, słyszącym wówczas wszystko co dzieje się z dzieckiem. A działać ma przy tym na specjalnie dopasowanej wersji Androida.

KidPhone jest na razie tylko prototypem, a firma szuka obecnie partnerów, którzy zgodziliby się wyprodukować taki sprzęt. Nie wiadomo więc na razie nic na temat jego specyfikacji technicznej oraz ceny.

smartfon dla dziecka

Źródło: BBC.com

You may also like...