Windows 10 jeszcze głębiej zintegruje się z Androidem

Niewykluczone, że już w przyszłym roku Windows 10 jeszcze bardziej zintegruje się z Androidem. Umożliwi bowiem bezpośrednią instalację aplikacji tej platformy.

Microsoft dąży do jeszcze głębszej integracji swej flagowej platformy Windows 10 z urządzeniami mobilnym. Już od pewnego czasu firma oferuje aplikację Your Phone, umożliwiającą m.in., wyświetlanie na ekranie monitora powiadomień ze smartfonów Samsung Galaxy. Można też korzystać z emulatorów takich jak Bluestack, by uruchamiać na komputerze mobilne aplikacje.

Amerykańska firma chce jednak, by wsparcie sprzętu mobilnego było jeszcze większe i dostępne dla użytkowników wszystkich smartfonów. Dlatego być może już w przyszłym roku koncern z Redmond, umożliwi bezpośrednią instalację na swym systemie aplikacji z Androida dostępnych w Microsoft Store.

Na razie pod wielkim znakiem zapytania jest wsparcie dla sklepu Google Play. Dla użytkowników możliwość instalacji na komputerze dostępnych tam aplikacji, zamiast programów ze sklepu Microsoftu, byłaby z pewnością bardzo przydatna. W Play Store na pewno byłby większy wybór programów, w porównaniu do tego co oferowałby sklep Microsoftu. Google taki pomysł może się jednak nie spodobać, gdyż nie lubi jak użytkownicy instalują programy spoza oficjalnego źródła. Jest więc mało prawdopodobne, by wyraziło na to zgodę. To niestety bardzo ograniczyłoby użyteczność nowej opcji.

Na razie możemy jednak tylko spekulować jak to będzie wyglądało i czekać na jakieś oficjalne informacje.

Windows 10

Źródło

You may also like...