HomePod Mini ma ukryte funkcje, może mierzyć temperaturę i wilgotność

Inteligentny głośnik Apple HomePod Mini posiada ukryty sensor, którego producent nie wykorzystał. Urządzenie może dzięki temu mierzyć temperaturę oraz wilgotność powietrza.

Całkiem niedawno Apple wprowadziło na rynek nową odsłonę swego inteligentnego głośnika HomePod Mini. Produkt jest mniejszą wersją modelu HomePod i może stanowić huba dla głównego głośnika. Umożliwi w ten sposób wygodne sterowanie inteligentnymi gadżetami, takimi jak sprzęt kuchenny, oświetlenie, zamki do drzwi itp. Okazuje się jednak, że jego możliwości mogą być znacznie szersze od starszego brata, a to za sprawą dodatkowego wyposażenia w które producent go wyposażył.

Choć Apple się nim nie chwali, to podczas testu odkryli je specjaliści z serwisu iFixit, którzy rozłożyli głośnik na czynniki pierwsze. Znaleźli w nim ukryty sensor temperatury i wilgotności powietrza. który obecnie do niczego nie służy. Jak donosi Bloomberg, podczas projektowania sprzętu inżynierowie Apple przeprowadzili wewnętrzną dyskusję dotyczącą zastosowania czujników. Nie zakończyła się jednak żadnymi konkretami, więc na razie użytkownik nie ma żadnej możliwości korzystania z tego elementu.

HomePod Mini

A szkoda, gdyż sprzęt mógłby dzięki temu znacznie zyskać na atrakcyjności. Czujnik nie tylko dostarczałyby informacji o temperaturze i wilgotności w danym pomieszczeniu. Mogłyby również wykonywać inne działania, jak np., włączenie/wyłączenie klimatyzacji lub ogrzewania po osiągnięciu zaprogramowanej temperatury. Taką możliwość posiadają np., podobne urządzenia Google oraz Amazonu.

Odkryty przez iFixit sensor ma wymiary 1,5 x 1,5 mm i znajduje się w dolnej krawędzi urządzenia, tuż przy kablu zasilającym. Nazywa się HDC2010 Humidity and Temperature Digital Sensor i jest dziełem Texas Instruments.

HomePod Mini

Apple na razie odmawia komentarzy dotyczących obecności sensora. Można jednak założyć, że w przyszłości koncern aktywuje go za pomocą aktualizacji oprogramowania. Być może zrobi to już tej jesieni, kiedy to udostępni zapowiedzianą niedawno dużą aktualizację swego przenośnego głośnika.

HomePod Mini

Źródło

You may also like...