OnePlus Watch zaprezentowany. Bateria zapewni 2 tygodnie działania

Zgodnie z obietnicą OnePlus zaprezentowało swój pierwszy smartwatch. Kosztujący 159 dolarów OnePlus Watch ma baterię wystarczającą na dwa tygodnie działania.

Wczoraj odbył się event, na którym chińska firma OnePlus zaprezentowała pierwszy swój smartwatch o nazwie OnePlus Watch. Najnowszy produkt pod względem oferowanych funkcji nie różni się znacząco od konkurencji, ale jego zaletą jest duża bateria. Na jednym ładowaniu zegarek może pracować nawet dwa tygodnie.

Najnowszy produkt znamy już dość dobrze z licznych przecieków ujawniających jego wygląd oraz wyposażenie. Prezentacja była więc w zasadzie formalnością potwierdzającą dotychczasowe informacje, a także ujawniającą jego ostateczną cenę.

OnePlus Watch obsłuży 110 ćwiczeń

Wygląd zegarka nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem, gdyż znamy go już ze zdjęcia zaprezentowanego kilka dni temu. Zegarek posiada więc okrągły wyświetlacz OLED 1,4″, który chroni szafirowe zakrzywione szkło 2.5D, zabezpieczające go przed uszkodzeniami,

Jeśli chodzi o dostępne funkcje, to mamy tu w zasadzie standard dla tego typu urządzeń. Jest więc monitor pulsu, czujnik natlenienia krwi, a także sensor mierzący aktywność fizyczną. Według producenta urządzenie obsługuje 110 rodzajów ćwiczeń, a także potrafi samodzielnie wykryć kiedy zaczynamy trening, a następnie go monitorować. Jest również monitor snu oraz wbudowany GPS.

OnePlus Watch

Zegarek ma także 4 GB pamięci, z czego 2 GB można wykorzystać do przechowywania 500 piosenek. Podczas biegania lub jazdy na rowerze umili nam trening odtwarzając piosenki ulubionych wykonawców, które dzięki obsłudze Bluetooth prześle do słuchawek. Sprzęt może także pełnić funkcję pilota dla OnePlus TV.

OnePlus Watch

Dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu

Największym atutem smartwatcha jest niewątpliwie czas pracy, zapewniany przez baterię o pojemności 402mAh. Według producenta, akumulator na jednym ładowaniu zapewni dwa tygodnie działania. To jeszcze nie wszystko, gdyż system szybkiego ładowania pozwoli nam ją błyskawicznie uzupełnić. Pięć minut z ładowarką zapewni energię na cały dzień pracy. Natomiast po 20 minutach ładowania zegarek będzie działał przez cały tydzień.

OnePlus Watch

OnePlus Watch na sklepowe półki trafi już 14 kwietnia, a producent ustalił jego cenę na 159 dolarów. Niestety urządzenie nie działa na platformie Wear OS, lecz na firmowym systemie operacyjnym.

Źródło

You may also like...