Honor Magic 2 prezentuje nowe podejście do notcha

Berlińskie targi IFA 2018 były miejscem zapowiedzi nowego smartfona Huawei. Model Honor Magic 2 prezentuje całkowicie nowe podejście do kwestii notcha, oferując wysuwane kamery.

Notch pozwolił producentom smarfonów instalować większe wyświetlacze bez zwiększania wymiarów sprzętu. Użytkownicy nie są jednak przekonani do tego elementu, gdyż wielu uważa, że nie tylko brzydko wygląda, ale też utrudnia korzystanie z aplikacji. Nie wszystkie programy są bowiem do niego przystosowane, co powoduje problemy z wyświetlaniem obrazu.

Producenci stosują więc różne pomysły, które pozwolą im zrezygnować z notcha, a równocześnie instalować większe ekrany. Ciekawą koncepcję opracował Huawei, który na targach IFA 2018, zapowiedział najnowszy smartfon Honor Magic 2. Wykorzystano w nim nieco zmodyfikowaną wersję rozwiązania zastosowanego w Oppo Find X. Zamiast jednak chować tylko samą kamerę, zamontowano w nim mechanizm wysuwania całego panelu z przednią kamerą, który nazywa się Magic Slide. Dzięki temu wyświetlacz otacza z każdej strony bardzo wąska ramka.

Mechanizm wysuwania wykorzystuje silnik, którego pracą sterować ma sztuczna inteligencja. Producent podczas prezentacji nie wchodził jednak w żadne bliższe szczegóły, ale brzmi to intrygująco i nie możemy się doczekać gdy dowiemy się czegoś więcej.

Jeśli chodzi o specyfikację telefonu, to Honor Magic 2 ma najnowszy procesor Kirin 980, produkowany w procesie technologicznym 7 nm. Komfort korzystania z telefonu z pewnością podniesie także nowa funkcja ładowania Magic Charge. Moc 40 W znacznie skróci czas ładowania baterii, zaś specjalne systemy zapewnią odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa. Pozwolą m.in., zidentyfikować baterię, kabel oraz ładowarkę, dając w ten sposób pewność, że nie będzie żadnych problemów. Producent twierdzi, że Magic Charge składa się z aż 15 warstw ochrony.

Pełna specyfikacja techniczna Honor Magic 2 nie została jeszcze ujawniona, więc nie wiemy jakie wyposażenie zaoferuje. Telefon ma się jednak pojawić ponoć jeszcze w tym roku, więc wkrótce poznamy wszystkie szczegóły.

Honor Magic 2

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...