Honor V40 może zaoferować dostęp do usług Google

Honor V40 będzie prawdopodobnie pierwszym od dłuższego czasu smartfonem chińskiej marki, oferującym dostęp do usług Google. Premiera tego modelu odbędzie się już jutro.

Jak zapewne pamiętacie, w 2019 roku rząd USA wpisał koncern Huawei na czarną listę firm, z którymi nie mogą handlować amerykańskie firmy. To poważnie skomplikowało działalność chińskiego koncernu, a największym dla niego problemem okazało się zablokowanie dostępu do usług Google.

Jej nowe smartfony utraciły bowiem licencję na Androida. Nie mogą więc korzystać z aplikacji Gmail, Google Maps czy też YouTube, co mogło niekorzystnie wpłynąć na ich atrakcyjność. Chiński koncern oczywiście natychmiast uruchomił własny sklep z aplikacjami stanowiący alternatywę dla narzędzi Google. Wielu konsumentom to jednak nie wystarczyło i przesiedli się na sprzęt konkurencji.

Wkrótce będą mogli do niego powrócić, gdyż dwa miesiące temu Huawei sprzedało swą markę Honor. Dzięki temu stała się całkowicie niezależna od koncernu. W ten sposób przestały mieć na nią wpływ kłopoty chińskiego giganta, a tym samym nie podlega już pod amerykański zakaz współpracy. Dzięki temu jej sprzęt może bez przeszkód korzystać z Androida oraz usług Google.

Mówi się więc, że pierwszym smartfonem ponownie oferującym usługi Google, ma być Honor V40 5G. Wspomniany model już jutro trafi na chiński rynek. Nowy model posiada 6,72″ 120 Hz wyświetlacz OLED oraz procesor MediaTek Dimensity 1000+. Wyposażono go także w cztery aparaty tylne z 50 MP głównym sensorem.

Informacja na razie nie jest oficjalna, ale jeśli się potwierdzi, to ponownie zwiększy to atrakcyjność smartfonów Honor.

Honor V40

Źródło

You may also like...