Huawei pokazało Honor View 20. To pierwszy smartfon wykorzystujący nanolitografię

Dziś swą premierę w Chinach miał najnowszy smartfon Honor View 20. To pierwsze urządzenie na rynku, w którym wykorzystano nanolitografię.

Koncern Huawei pochwalił się kilka dni temu, że w tym roku sprzedał na całym świecie 200 mln smartfonów. W przyszłym roku ta liczba może być jeszcze większa, gdyż chiński producent nieustannie wprowadza do sprzedaży nowe modele, wyposażone w ciekawe rozwiązania. Dziś koncern oficjalnie zaprezentował najnowszy model o nazwie Honor View 20.

Smartfon jest wyjątkowy pod kilkoma względami, gdyż zastosowano w nim rozwiązania, których próżno szukać w konkurencyjnych modelach. Jest to bowiem pierwsze na świecie urządzenie mobilne, w którym zastosowano nanolitografię. Wykorzystano ją do stworzenia na tylnym panelu niewidzialnej nanostruktury. Dzięki temu powstała na pleckach bardzo ładna skórka, która w dodatku jest niezwykle trwała.

Kolejną nowością jest wyświetlacz. FullView 3.0. Ekran ma przekątną 6,4″ i wyświetla obraz w rozdzielczości 1080 x 2310 pikseli. Zajmuje przy tym aż 91,8 % powierzchni przedniego panelu.

48 MP kamera wykona zdjęcia bogate w detale i nasycone kolorami

W wyświetlaczu znajduje się również okrągła dziura, w której producent umieścił 25 MP kamerę do selfie. Tylna kamera także jest rewolucją, gdyż zastosowano w niej całkowicie nowy 1/2-calowy sensor Sony IMX586 o rozdzielczości 48 MP. Dzięki niemu wykonamy fotografie o dużym bogactwie szczegółów oraz bardziej nasyconych kolorach. Dodatkowym atutem jest sztuczna inteligencja, automatycznie dobierająca najlepsze ustawienia ekspozycji.

Pod maską telefonu znajdziemy topowy procesor Kirin 980 z 6/8 GB RAM oraz 128/256 GB pamięci flash. Bateria ma natomiast pojemność 4000 mAh i dzięki algorytmom sztucznej inteligencji powinna zapewnić całkiem długo czas działania sprzętu.

Honor View 20 w chińskich sklepach pojawi się już w najbliższy piątek. Podstawowa wersja z 6/128 GB w przeliczeniu będzie kosztowała 435 dolarów. Za wersję 8/128 GB zapłacimy 510 dolarów. Na najlepiej wyposażony model z 8/256 GB pamięci musimy wydać 580 dolarów. Dodam, że jego światowa premiera odbędzie się w Paryżu 22 stycznia. Wówczas poznamy europejskie ceny tego modelu.

Honor View 20

Honor View 20

Honor View 20

Źródło: Phonearena.com

You may also like...