HTC One X eksplodował podczas ładowania

Samozapłon nowoczesnych smartfonów przybiera już chyba rozmiary jakiejś plagi, po praktycznie nie ma tygodnia, by media nie donosiły o jakimś przypadku. Co gorsza, incydenty dotyczą już nie tylko sprzętu Samsunga oraz Apple, lecz także HTC.

W ubiegłym tygodniu pisałem, że iPhone 5 wybuchł kobiecie prosto w twarz, natomiast teraz media donoszą, że jeden z mieszkających na Tajwanie właścicieli HTC One X, został zaskoczony samozapłonem oraz eksplozją swego smartfona, podczas ładowania jego baterii.

Jak donoszą tajwańskie źródła, przyczyna zdarzenia jest obecnie badana przez HTC, ale na szczęście właściciel feralnego sprzętu, nie odniósł przy tym żadnych ran.

Niestety nie jest to pierwszy taki incydent. Kilka tygodni temu Samsung Galaxy S4 należący do mieszkańca Hong Kongu, podczas ładowania baterii zapalił się, doszczętnie niszcząc jego mieszkanie. Nieco wcześniej, nastolatka ze Szwajcarii została poparzona w wyniku eksplozji jej Galaxy S3, natomiast w czerwcu, ładowany iPhone 5 zabił mieszkankę Chin.

Wygląda na to, że kupno nowoczesnego smartfona, to obecnie proszenie się o kłopoty.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...