Nowe zdjęcie pierwszego tabletu Nokii

Fiński koncern wciąż nie potrafi odnaleźć się na współczesnym rynku elektroniki użytkowej. Przegapił nie tylko moment wprowadzenia do sprzedaży smartfonów, ale i tabletów, a teraz próbuje nadrabiać opóźnienia.

Od pewnego czasu mówi się, że Nokia chce wprowadzić do sprzedaży swój pierwszy tablet na Windowsie RT. Jest to pomysł ze wszech miar bezsensowny. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę całkowitą bezużyteczność systemu oraz wiążący się z tym kompletny brak zainteresowania konsumentów tymi urządzeniami (sam Microsoft ma pełne magazyny Surface RT o wartości 900 milionów dolarów i nie może się ich pozbyć), jak również rezygnację kilku firm (np. Samsunga), z produkcji tabletów z tym OS’em.

Mimo to fiński koncern bezmyślnie dąży do rynkowej porażki i wciąż pracuje nad nowym sprzętem, którego istnienie potwierdza jedna z chińskich witryn, zamieszczając w sieci, jego zdjęcie w wersji obrandowanej logiem sieci Verizon.

Tablet o roboczej nazwie Vanquish, zostanie zaprezentowany 29 września na nowojorskiej imprezie. A jeśli chodzi o jego specyfikację techniczną, to wiemy jedynie, że możemy spodziewać się Snapdragona 800 z czterema rdzeniami Krait, ponieważ reszta podzespołów pozostaje tajemnicą.

Źródło: Theverge.com

You may also like...