Tajemnicza Nokia pokazana na nowych zdjęciach

HMD Global przygotowuje kolejny smartfon z rodziny Nokia. Urządzenie nie ma jeszcze nazwy, ale możemy już obejrzeć je na nowych zdjęciach opublikowanych w sieci.

HMD Global znalazło sobie całkiem niezłą niszę na rynku smartfonów, na której radzi sobie znakomicie. Oferuje klientom szeroką gamę urządzeń w przystępnych cenach, których zaletą są regularne aktualizacje systemowe.

Inżynierowie fińskiej firmy pracują obecnie nad kolejnym modelem, który na razie jest bardzo tajemniczym sprzętem. Nie znamy bowiem jego oficjalnej nazwy, ale w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące jego wygląd, opublikowane przez Slahleaks. Szczególnie interesujące są fotki tylnego panelu, z widocznym okrągłym modułem kamery. Wewnątrz znajdują się trzy obiektywy oraz lampa błyskowa.

Fotografie ekranu rzucają nam nieco światła na wyposażenie głównej kamery. Widać na nich opcje pozwalające przełączyć się pomiędzy głównym i szerokokątnym sensorem, a także sensorem głębi obrazu. Może to sugerować, że kamera pozwoli wykonywać zdjęcia z efektem bokeh, a być może też znajdzie zastosowanie w aplikacjach AR.

Wcześniejsze przecieki sugerują, że główny sensor będzie miał rozdzielczość 48 MP. Wyświetlacz o przekątnej 6,3″ zaoferuje natomiast rozdzielczość 1080 x 2340 pikseli, zaś pod maską znajdzie się Snapdragon 660. Wbudowany akumulator będzie miał z kolei pojemność wynoszącą 3500 mAh.

Nowa Nokia nie będzie więc modelem z najwyższej półki, ale potrójny aparat może spowodować, że zainteresują się nią fani fotografowania. Trzy soczewki w połączeniu z optyką firmy Zeiss, powinny bowiem dać więcej niż zadowalający efekt.

Nokia

Nokia

Nokia

Nokia

Nokia

Nokia

Nokia

Nokia

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...