Przyszłoroczny iPhone dostanie nowe anteny. To obniży koszty jego produkcji

Według analityka Ming-Chi Kuo, przyszłoroczny iPhone dostanie całkowicie nową konstrukcję anten. Powinno to umożliwić zachowanie obecnej ceny sprzętu.

Smartfony Apple nigdy do tanich nie należały. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnich latach ich ceny mocno wystrzeliły w górę, dochodząc do kwoty 1000 dolarów. Wynika to głównie z zastosowania nowoczesnych technologii takich jak Face ID, większej ilości pamięci RAM itp. Ten trend może jednak oznaczać, że przyszłoroczne modele też będą kosztować całkiem sporo, co z pewnością nie ucieszy klientów.

Istnieje jednak szansa na to, że przynajmniej przyszłoroczny iPhone nie podrożeje. Według analityka Ming-Chi Kuo, w przyszłych modelach Apple zastosuje całkowicie nową technologię anten zapewniających urządzeniom łączność, co powinno obniżyć koszty produkcji. Oczywiście nie przełoży się to na niższą cenę dla klientów, ale być może uda się utrzymać ją na dotychczasowym poziomie.

Obecnie firma stosuje sześć anten LCP, jednak według analityka, w przyszłym roku zostanie zastosowane połączenie technologii LCP oraz MPI. Wówczas dwie anteny będą używać LCP, zaś pozostałe wykorzystają technologię MPI. Należy tu wyjaśnić, że anteny LCP są trudniejsze w produkcji i bardziej kruche, natomiast MPI jest łatwiej wytwarzać, a dodatkowo mają wyższą wydajność.

Nie wiadomo jednak jak tego typu zmiana wpłynie na korzystanie z telefonu, ale miejmy nadzieję, że nie spowoduje dużych różnic.

przyszłoroczny iPhone

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...