Rozpoznawanie twarzy w iPhone 8 bez obsługi Apple Pay

Najnowsze wieści dotyczące modelu iPhone 8 ujawniają szczegóły technologii Pearl ID. To system rozpoznawania twarzy, który jednak nie zadziała z mobilnym systemem płatności Apple Pay.

W tym tygodniu pojawiły się nowe wieści dotyczące nowego smartfona Apple, jakim jest iPhone 8. Pochodzą z oprogramowania głośnika HomePod i wskazują na obecność w telefonie technologii rozpoznawania twarzy.

Powstająca od trzech lat technologia nazywana przez inżynierów koncernu Pearl ID, ma być systemem autoryzacji użytkownika, działającym praktycznie ze wszystkim. Za wyjątkiem mobilnego systemu płatności Apple Pay. Wygląda więc na to, że Apple nie do końca ufa w bezpieczeństwo tego systemu, dlatego nie chce go wiązać z transakcjami finansowymi.

Nie można wykluczyć, że Pearl ID zastąpi stosowaną dotychczas technologię Touch ID, czyli czytnik biometryczny. Wiemy już, że w tym roku smartfony nie dostaną sensorów wbudowanych w ekran. Natomiast Apple raczej nie zechce umieszczać go na tylnym panelu, psując tym samym stylistykę swego telefonu.

Apple Pay

Źródło: Twitter.com

You may also like...