Skanowanie twarzy dla modelu iPhone 8 powstaje od 3 lat

Jedną z nowości, którą otrzyma iPhone 8, prawdopodobnie dostanie system skanowania twarzy. Z najnowszych informacji wynika, że inżynierowie Apple pracują nad tą funkcją już od co najmniej trzech lat.

Producenci smartfonów powoli zaczynają zauważać, że czytniki odcisków palców wcale nie są tak dobrym zabezpieczeniem jak można by sądzić. Niektórzy rozwijają więc systemy skanowania twarzy i takie rozwiązanie znajdziemy m.in., w Samsungu Galaxy S8.

Apple również pracuje nad takimi rozwiązaniem i zamierza go zamontować w najnowszym smartfonie. W przeciwieństwie do Samsunga, technologia którą dostanie iPhone 8, będzie jednak znacznie bardziej zaawansowana. Z najnowszego patentu wynika, że firma z Cupertino pracuje nad nią już od trzech lat.

Patent opisuje system rozpoznawania twarzy, który rejestruje głębię obrazu i używa specjalistycznych sensorów oraz kamer. Patent zgadza się z wcześniejszymi doniesieniami sugerującymi plany stworzenia laserowego skanera 3D, którego nie da się oszukać zdjęciem.

Oczywiście na razie nie ma jeszcze pewności, czy Apple faktycznie zastąpi technologię Touch ID rozpoznawaniem twarzy. Wszystko zależy bowiem od tego, czy rozwiązanie będzie działać i czy jego implementacja nie wpłynie negatywnie na cenę smartfona.

iPhone 8

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...