HTC zaprezentuje wkrótce nowy smartfon

Tajwańska firma HTC nie porzuciła rynku urządzeń mobilnych. W nadchodzącym tygodniu producent zamierza zaprezentować zupełnie nowy model.

HTC niegdyś było jednym z największych graczy na rynku urządzeń mobilnych. Mało przemyślana strategia marketingowa oraz niezbyt ciekawe smartfony sprawiły jednak, że obecnie mało kto kupuje jej produkty. Dziś tajwańska firma jest w podobnej sytuacji co Sony Mobile, lecz jeszcze nie zamierza porzucać tego sektora rynku.

Na oficjalnym profilu marki na Facebooku pojawiła się informacja o zupełnie nowym produkcie, który firma oficjalnie zaprezentuje w nadchodzącym tygodniu. To zaskakująca informacja, gdyż HTC w tym roku nie wprowadziło do sprzedaży żadnego nowego smartfona. Można by więc założyć, że to koniec działalności firmy na tym polu.

Prezentacja nowego sprzętu odbędzie się już 11 czerwca, a więc w najbliższy wtorek. Przecieki pojawiające się w sieci sugerują, że sprzęt o numerze modelowym 2Q7A100, będzie modelem ze średniej półki. Na jego pokładzie znajdziemy Snapdragona 710 z 6 GB RAM, a także 6-calowy wyświetlacz Full HD+. Energię do pracy zapewni bateria o pojemności 3930 mAh, natomiast funkcjonalność zagwarantuje Android 9 Pie.

HTC

Źródło: Facebook.com

You may also like...