iOS 13 wykorzysta wszystkie kamery naszego smartfona

Smartfony Apple wreszcie będą mogły równocześnie rejestrować obraz z przedniej i tylnej kamery. Taką opcję wprowadzi zaprezentowany kilka dni temu system iOS 13.

Nie od dziś wiadomo, że pod względem funkcjonalności i wyposażenia, sprzęt Apple jest nieco w tyle za rywalami z Androidem. Amerykański koncern wprowadza do swych produktów nowe funkcje z dużym opóźnieniem. Dlatego to co konkurencja już oferuje od dawna, dopiero teraz pojawia się w urządzeniach firmy z Cupertino.

Kolejną nowością, którą przyniesie zapowiedziana kilka dni temu platforma iOS 13, będzie wykorzystanie wielu kamer. Smartfony z Androidem już od paru dobrych lat umożliwiają nagrywanie obrazu równocześnie przez kamery przednie oraz tylne. Z tejże funkcji bardzo chętnie korzystają różni vloggerzy, którzy dzięki temu mogą prowadzić transmisje na żywo, wzbogacone o wizerunek ich twarzy.

Teraz taką samą funkcję zyskają urządzenia Apple, choć rzecz jasna nie wszystkie. Opcja będzie dostępna tylko dla modeli iPhone XS, XS Max, XR, a także dla najnowszego iPada Pro za pośrednictwem systemu iPadOS.

Funkcja zaoferuje kilka kombinacji używania kamer. Użytkownik będzie mógł wykorzystać przednią kamerę w połączeniu z jedną lub dwiema tylnymi kamerami. Funkcja umożliwi równoczesne wykonywanie zdjęć, filmów, a także rejestrowanie dźwięku z przednich i tylnych kamer. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku równoczesnego korzystania z przednich i tylnych kamer, nie będą dostępne wszystkie tryby rejestrowania obrazu. Poniższa rozpiska pokazuje nam z których opcji nagrywania wideo, będziemy mogli w tym wypadku korzystać.

iOS 13

Oczywiście Apple przygotuje też API dla deweloperów, aby mogli włączyć nową funkcję do własnych aplikacji już istniejących oraz dopiero powstających. W ten sposób znacznie podniesie się jej użyteczność.

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...