Nowa wersja iOS uprości kasowanie aplikacji z telefonu

iOS 13 wprowadzi wiele nowych funkcji, a wśród nich jest łatwiejsze kasowanie aplikacji. Teraz będzie można się ich pozbyć w zupełnie nowy sposób, być może znacznie wygodniejszy.

Apple prezentując swój najnowszy system iOS 13 nie ujawniło pełnej jego funkcjonalności. Poznajemy ją więc dzięki kolejnym doniesieniom mediów, które rysują coraz pełniejszy obraz nadchodzącej platformy.

Najnowsze informacje wspominają o łatwiejszej metodzie kasowania aplikacji zainstalowanych w naszym telefonie. Jak wiemy nie jest to specjalnie trudne zadanie. Wystarczy tylko przez chwilę przytrzymać palcem ikonę aplikacji, której chcemy się pozbyć. Pojawi się wówczas opcja jej dezinstalacji i już mamy wszystko załatwione.

Apple chce jednak to jeszcze bardziej uprościć. Zmiany jakie przyniesie w tej materii nowa wersja iOS, pozwolą kasować aplikacje z poziomu ekranu ich aktualizacji. Ekran aktualizacji dostępny jest w sklepie App Store i prezentuje nam listę wszystkich zainstalowanych aplikacji oraz tych, które oczekują na zaktualizowanie. W nowym systemie, wspomniany ekran zaoferuje nam dodatkową opcję pozwalającą skasować wybrany program. Nie jest to oczywiście żadna rewolucja, a raczej kosmetyczna zmiana, dająca użytkownikom dodatkowy wybór.

Jak to będzie wyglądało, możecie zobaczyć na poniższym screenshocie udostępnionym przez witrynę MacRumors.

kasowanie aplikacji

Źródło: Macrumors.com

You may also like...