HTC pracuje nad flagowcem z modemem 5G

Koncern HTC nie chce pozostać w tyle za rywalami pracującymi nad smartfonami 5G i również taki buduje. Wyposaży go w Snapdragona 855.

Tajwański koncern HTC w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej na rynku urządzeń mobilnych. Niedawno słyszeliśmy o planach poważnej restrukturyzacji firmy i konieczności zwolnienia sporej liczby pracowników, co pozwoliłoby firmie wyjść na prostą. Sytuacja przedsiębiorstwa musi się jednak polepszać, gdyż wciąż zapowiada nowe modele smartfonów.

Z najnowszych doniesień wynika, że firma pracuje obecnie nad flagowcem, który będzie korzystał z sieci 5G. Nowy produkt ma posiadać nadchodzącego Snapdragona 855, którego Qualcomm zaprezentuje już niebawem. Układ zapewni telefonowi wysoką wydajność potrzebną do uruchamiania coraz bardziej rozbudowanych aplikacji mobilnych oraz korzystania z nowoczesnych usług.

Sprzęt otrzyma także najnowszy modem opracowany przez inżynierów Qualcomma, który obsługiwać ma nadchodzący standard 5G. Nowa technologia komunikacji zostanie wprowadzona do użytku już w przyszłym roku.

Wygląda na to, że HTC na razie nie zamierza porzucać rynku urządzeń mobilnych. Wkrótce przekonamy się co tym razem firma będzie miała nam do zaoferowania.

smartfonami 5G

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...