Rysik S Pen czekają kolejne usprawnienia

Samsung nie zamierza poprzestawać na zmianach, które wprowadził do rysika S Pen. W kolejnej generacji Note, ten element wyposażenia zyska kolejne możliwości.

Do obsługi standardowych smartfonów w zupełności wystarczają nasze palce, umożliwiające sprawne korzystanie ze wszystkich oferowanych. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku modeli adresowanych do przedsiębiorców, gdzie wymagana jest już precyzja obsługi. Obsługa programów biurowych palcami nie jest już najwygodniejsza, więc niektórzy producenci oferują rysiki.

Taki element wyposażenia znajdziemy m.in., w smartfonach Samsunga z rodziny Galaxy Note. Dotychczas był to zwykły plastikowy gadżet, jednak w modelu Note 9, S Pen zyskał wiele nowych funkcji. Wyposażono go w technologię bluetooth, dzięki czemu może służyć do sterowania odtwarzaniem muzyki oraz jako zdalny wyzwalacz migawki aparatu. Natomiast zasilający go kondensator naładujemy w kilkadziesiąt sekund. Producent nie zamierza jednak na tym poprzestać i jako donoszą koreańskie media, planuje już kolejne usprawnienia dla S-Pen, które zostaną opracowane dla Galaxy Note 10.

Niestety źródła nie precyzują czego te usprawnienia miałyby dotyczyć, więc możemy się tylko domyślać planowanych zmian. Nie da się jednak ukryć, że rysik stał się dla Samsunga bardzo istotnym produktem, zapewniając mu przewagę nad rywalami. Inżynierowie koncernu z pewnością coś wymyślą, by stanowił jeszcze bardziej użyteczny element wyposażenia smartfonów z tej rodziny.

S Pen

Źródło: Thebell.co.kr

You may also like...