Procesory Kirin pozostaną w smartfonach Huawei

Koncern Huawei nie zamierza iść śladami Samsunga i sprzedawać procesorów Kirin. Układ ten będzie montowany wyłącznie w smartfonach chińskiego koncernu.

Niewielu producentów smartfonów produkuje również własne procesory, a jednym z nich jest Samsung, który opracował układ Exynos. Koreański koncern nie tylko samodzielnie korzysta z tego chipa, ale też zarabia na jego sprzedaży dla innych producentów.

Drugim producentem jest Huawei, którego inżynierowie opracowali własny układ Kirin oraz instalują go w znaczniej części swych urządzeń. Chiński koncern nie zamierza jednak iść śladem swego koreańskiego rywala i nie planuje sprzedawać procesorów innym firmom.

Potwierdził to w rozmowie z dziennikarzami Brody Ji, dyrektor produktu grupy Huawei Consumer Business Group. Wyjaśnił, że Kirin traktowany jest jako własność intelektualna, zapewniając producentowi atut w rywalizacji z innymi firmami. Innymi słowy, procesor nie jest traktowany jak biznes, lecz produkt lub technologia, pozwalająca producentowi uzyskać przewagę nad konkurencją.

Mamy więc pewność, że procesory z rodziny Kirin znajdziemy wyłącznie w smartfonach chińskiego koncernu. A już wkrótce będziemy mogli przekonać się o możliwościach najnowszej jego generacji, która niebawem trafi do sprzedaży.

Kirin

Źródło: Gizmochina.com

You may also like...