Huawei ma alternatywę dla Google Maps

Huawei znalazł alternatywę dla Google Maps. Koncern podpisał umowę z firmą TomTom, dzięki której użytkownicy chińskich smartfonów zyskają dostęp do nawigacji GPS.

Brak usług Google w nowych smartfonach Huawei, nieco komplikuje sytuację chińskiego koncernu. Urządzenia nie mogą bowiem zaoferować klientom funkcji, do których ci są od dawna przyzwyczajeni. Jednym z problemów jest brak dostępu do Google Maps, co poważnie obniża przydatność sprzętu. Użytkownik smartfonów tej firmy nie może przez to korzystać z nawigacji satelitarnej.

Na szczęście ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. Chiński koncern podpisał właśnie umowę z firmą TomTom, znanym producentem nawigacji GPS. Firma od lat produkuje nawigacje dla kierowców, rowerzystów itp., które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. W zasadzie umowę podpisano już jakiś czas temu, lecz dopiero teraz rzecznik TomToma oficjalnie potwierdził ten fakt. Do tej pory trzymano ją bowiem w ścisłej tajemnicy.

Żadnych szczegółów współpracy na razie nie ujawniono. Można jednak śmiało założyć, że smartfony chińskiego producenta, niedługo zapewnią dostęp do rozwijających się usług TomToma. Biorąc pod uwagę jak ważnym elementem wyposażenia sprzętu mobilnego jest GPS, jest to niewątpliwie świetna wiadomość dla klientów Huawei.

Jest to kolejny krok w zapewnieniu użytkownikom chińskich smartfonów, alternatywy dla usług Google. Firma już jakiś czas temu zapowiedziała stworzenie własnego odpowiedników popularnych aplikacji i niebawem je udostępni.

Huawei

Źródło

You may also like...