Nowa Motorola P30 wygląda niemal jak iPhone X

iPhone X to niewątpliwie bardzo ładny telefon, nic więc dziwnego, że inni producenci upodabniają do niego swój sprzęt. Nowa Motorola P30 jest również wyjątkowo podobna do sprzętu Apple.

Apple przez wiele lat procesowało się z Samsungiem oskarżając go o bezprawne wykorzystanie elementów wzornictwa. Ciekawe czy teraz pozwie Motorolę, której najnowszy smartfon wygląda niemal identycznie jak iPhone X.

W sieci pojawiły się właśnie rendery najnowszego modelu Motorola P30, w którym już na pierwszy rzut oka widać duże podobieństwo do najdroższego smartfona Apple. Front obu modeli wygląda praktycznie identycznie. W obu zainstalowano bezramkowy wyświetlacz, w którego górnej części znajduje się notch. Istnieją jednak pewne różnice, a należy do nich nieco szersza dolna ramka, na której umieszczone zostało logo producenta.

Oczywiście specyfikacja techniczna bardzo różni się od produktu Apple. Motorola P30 posiada 6,2″ wyświetlacz o proporcjach 19:9 i rozdzielczości Full HD+. Pod maską pracuje natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 636 z 6 GB pamięci RAM. Pamięci flash przeznaczonej na pliki użytkownika jest 64 GB, z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Na tylnym panelu, oprócz czytnika odcisków palców znajduje się podwójna kamera. Składa się z 16 MP sensora z przysłoną f/1.8 oraz drugiego o rozdzielczości 5 MP. Do selfie producent przygotował 12 MP przednią kamerę z przysłoną f/1.8, którą zlokalizowano we wcięciu znajdującym się w górnej części wyświetlacza. Smartfon będzie zasilany baterią o pojemności 3000 mAh, co przy tak dużym ekranie jest dość ryzykownym posunięciem, gdyż czas pracy sprzętu nie będzie rewelacyjny.

Motorola P30 ma być oferowana w trzech kolorach oraz dwóch wariantach pamięci. Cena i data premiery nie są na razie znane, ale najpierw sprzęt pojawi się w Chinach oraz Korei Południowej. Wiemy natomiast, że nie będzie to pierwszy model z nowej rodziny. Oprócz niego firma planuje też wprowadzić do sprzedaży dwa inne smartfony, mianowicie P30 Note oraz P30 Play.

Motorola P30

Motorola P30

Motorola P30

Motorola P30

Źródło: Mysmartprice.com

You may also like...