Huawei ma problem z produkcją procesorów do smartfonów

Huawei ma nowe problemy związane z zakazem handlu wprowadzonym przez USA. Zamówienia od chińskiego koncernu przestała przyjmować firma TSMC, znany producent układów do urządzeń mobilnych.

Zakaz handlu amerykańskich firm z Huawei, wprowadzony w zeszłym roku przez Trumpa, nieszczególnie zaszkodził chińskiemu koncernowi. Producent szybko znalazł alternatywę dla zablokowanych aplikacji Google i nadal może oferować klientom nowe smartfony, których sprzedaż stale rośnie.

Amerykański rząd zauważył, że restrykcje nie przynoszą żadnego efektu, dlatego zdecydował się je zaostrzyć. W zeszłym tygodniu Departament Handlu poinformował o wprowadzeniu nowych przepisów eksportowych, które jeszcze bardziej ograniczą Huawei dostęp do podzespołów. Na ich mocy, zagraniczne firmy muszą bowiem uzyskać od Amerykanów licencję na dostarczanie procesorów dla koncernu. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorstw korzystających ze sprzętu do produkcji układów, pochodzenia amerykańskiego.

Na nowe regulacje bardzo szybko zareagowała firma TSMC, która produkuje procesory dla firmy HiSilicon należącej do Huawei. Prawnicy tajwańskiego przedsiębiorstwa przyjrzeli się przepisom i ocenili ich ewentualny wpływ na prowadzoną współpracę. Najwyraźniej uznano, że mogą zaszkodzić firmie, gdyż TSMC poinformowało właśnie o wstrzymaniu przyjmowania nowych zamówień od chińskiego koncernu. Tajwańska firma zrealizuje natomiast wszystkie zamówienia złożone przed wprowadzeniem nowych regulacji. Gotowe układy powinny dotrzeć do odbiorcy w połowie września.

Tym razem Trumpowi ma szansę naprawdę poważnie zaszkodzić Huawei, gdyż ograniczy produkcję procesorów do nowych smartfonów. Chińska firma nie będzie miała skąd brać CPU. TSMC również mocno na tym ucierpi, ponieważ chiński koncern jest drugim pod względem wielkości klientem.

Huawei

Źródło

You may also like...