Huawei Mate 20 Pro z zakrzywionym ekranem OLED

Najnowszy smartfon Mate 20 Pro zostanie wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz OLED. Będzie on również zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych.

Chiński koncern Huawei zamierza wyposażyć swój najnowszy flagowiec Mate 20 Pro, w nieco nowoczesnej technologii. Rosyjskie źródła twierdzą bowiem, że producent planuje zainstalować w nim ekran OLED z zakrzywionymi krawędziami. Zrezygnuje też z fizycznego czytnika odcisków palców, zastępując go zintegrowanym z wyświetlaczem.

Obecność paneli OLED w urządzeniach z serii Mate, nie powinna być dla klientów dużym zaskoczeniem. Wprawdzie zeszłoroczny Mate 10 posiadał ekran LCD, ale Mate 10 Pro miał już panel AMOLED. Nie posiadał zakrzywionych krawędzi, jednakże miał je model Mate RS Porsche Design, więc producent ma już doświadczenie z takim wyposażeniem.

W odróżnieniu od wspomnianego Mate RS, panel nie będzie jednak pochodził z fabryk koncernu LG. Tym razem Huawei zamierza skorzystać z pomocy chińskiego partnera, firmy BOE. Pomoże on również zintegrować wyświetlacz z czytnikiem linii papilarnych, który zastąpić ma standardowy skaner.

Produkcja nowego wyświetlacza powinna ruszyć już wkrótce, więc powinien być gotowy październikową premierę nowego smartfona. Ekran OLED z zakrzywionymi krawędziami nie będzie jednak jedyną nowością w tym modelu. Mówi się bowiem, że Mate 20 Pro dostanie także najnowszy procesor HiSilicon Kirin 980. Dodatkowo otrzyma pięć kamer, z których trzy pojawią się z tyłu, natomiast dwie pozostałe trafią na przedni panel.

Pamiętajmy, że powyższe doniesienia nie zostały jeszcze potwierdzone, więc należy je traktować jako plotki.

Mate 20 Pro

Źródło: Hi-tech.mail.ru

You may also like...