Piękna stylistyka japońskiego telefonu z Androidem

Japońska firma KDDI zaprezentowała przepiękny telefon z Androidem. Model Infobar XV powstał na 15-lecie istnienia tego sprzętu i zachwyca eleganckim desingem.

Znany japoński projektant Naoto Fukasawa, po raz kolejny wziął do ręki swe narzędzia pracy, by zaprojektować nowy produkt. Tym razem jest oryginalny telefon komórkowy Infobar XV, który powstał w celu uświetnienia rocznicy istnienia tego sprzętu. Dla Fukasawy nie jest to jednak pierwsza przygoda z urządzeniami mobilnymi. Projektuje je bowiem od 2000 roku i ma na swym koncie wiele znanych modeli, choć głównie popularnych na rynku japońskim.

Tym razem jego talent został wykorzystany do uświetnienia rocznicy istnienia popularnego telefonu komórkowego Infobar, którego ma w swej ofercie japoński operator KDDI. Nowy sprzęt cechuje prosta, aczkolwiek bardzo nowoczesna stylistyka, w której zachowano znak rozpoznawczy tego sprzętu. Jest nim oczywiście kolorowa klawiatura, rzadko spotykana w telefonach komórkowych.

Specyfikacja techniczna nowego modelu jest oczywiście dopasowana do wymogów współczesnego rynku. Telefon posiada więc 3,1″ kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 8 MP kamerę oraz łączność LTE. Jego bateria ma natomiast pojemność 1500 mAh. Wyposażono go także w system Android, wzbogacony o firmową nakładkę.

Infobar XV pojawi się w sprzedaży w październiku i podobnie jak poprzednie generacje tego produktu, dostępny będzie tylko w Japonii.

Infobar XV

Źródło: Theverge.com

You may also like...