Huawei Mate 9: specyfikacja techniczna

Oficjalna premiera Huawei Mate 9 odbędzie się dopiero w połowie bieżącego miesiąca, ale już teraz udało się nam poznać specyfikację techniczną tego modelu, który zapowiada się bardzo interesująco.

Chiński koncern Huawei wprowadza do sprzedaży coraz więcej modeli smartfonów, a jednym z najnowszych będzie Mate 9. Jest to najnowszy flagowiec, którego premiery możemy oczekiwać za kilka dni.Huawei Mate 9 zostanie wyposażony w najnowszy procesor Kirin 960, którego debiut zaplanowano na 19 października. Został on zaprojektowany przez inżynierów Huawei oraz wykonany przez firmę TSMC, produkującą procesory m.in. dla Apple.

Smartfon otrzyma również 5,9″ wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, a także bardzo dobre aparaty fotograficzne z optyką dostarczoną przez niemiecką firmę Leica. Z tyłu znajdzie się podwójny aparat wyposażony w sensory 20 Mpix oraz 12 Mpix. Natomiast z przodu firma zainstaluje 8 Mpix aparat przeznaczony do selfie oraz wideorozmów.

Ciekawostką jest ultra szybka technologia ładowania baterii Super Charge Technology, która według producenta, pozwoli naładować baterię do 50% w czasie poniżej pięciu minut.

Huawei Mate 9 będzie oferowany w trzech wariantach. Pierwszy z nich ma oferować 4 GB RAM i 64 GB pamięci użytkowej, a kosztować będzie 480 dolarów i ma być dostępny w trzech różnych kolorach. Wariant 4 GB/128 GB będzie dostępny w pięciu kolorach, a jego cena to 585 dolarów. Najwięcej, bo 705 dolarów trzeba zapłacić za wariant 6 GB/256 GB.

Źródło: Weibo.comYou may also like...