Huawei Mate Xs zaprezentowany. Kolejny sprzęt bez usług Google

Huawei pokazało dziś w Barcelonie najnowszy składany smartfon Huawei Mate Xs. Nowy model wyposażony w przeprojektowany zawias, kosztuje 2499 euro.

Samsung z Galaxy Fold niewątpliwie przetarł szlak dla składanych smartfonów, którym podążają teraz również inne firmy. Jedną z nich jest Huawei, które parę miesięcy temu wprowadziło na rynek model Mate X. Sprzęt sprzedaje się na rynkach azjatyckich jak ciepłe bułeczki, więc producent idzie za ciosem i stworzył jego następcę.

Dziś w Barcelonie odbyła się oficjalna prezentacja Huawei Mate Xs, czyli nowej wersji wspomnianego smartfona. Największe różnice w porównaniu do pierwowzoru to oczywiście modem 5G, a także przeprojektowany zawias Falcon Wing, który jest smuklejszy oraz wytrzymalszy.

Huawei Mate Xs

Smartfon o wymiarach 78.5 x 161.3 x 11 mm i masie 300 gramów, posiada wyświetlacz identyczny z poprzednikiem. Mamy tu więc panel o rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli, który przy pełnym rozłożeniu ma powierzchnię 8-cali i zmienia smartfona w tablet. Gdy go złożymy, po jednej stronie mamy 6,6″ ekran o rozdzielczości 2480 x 1148 pikseli. Natomiast po drugiej 6,38″ o rozdzielczości 2480 x 892 pikseli.

Huawei Mate Xs

Huawei Mate Xs ma mocny procesor z modemem 5G

Pod maską Huawei Mate Xs pracuje ośmiordzeniowy procesor Kirin 990 5G z jednostką graficzną Mali-G76. Połączono go z 8 GB RAM oraz aż 512 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy kartą NM SD o maksymalnie 256 GB.

Huawei Mate Xs

Do robienia zdjęć możemy używać poczwórnego aparatu tylnego z optyką Leica. Zestaw składa się z 40 MP sensora z soczewką f/1.8, 16 MP f/2.2 z szerokokątnym obiektywem. Jest też 8 MP f/2.3 z optyczną stabilizacją obrazu i optycznym zoomem. Czwartym aparatem jest sensor 3D ToF. Jak to zwykle u Huawei pracą aparatu steruje sztuczna inteligencja. Wykorzystano ją m.in., w systemie stabilizacji obrazu. Producent obiecuje też, że aparat oferuje aż 45-krotny zoom, będący połączeniem 3-krotnego zoomu optycznego i 30-krotnego cyfrowego. Możliwe jest również wykonywanie zdjęć makro z odległości 2,5 cm, zaś maksymalna wartość ISO wynosi aż 204 800.

Huawei Mate Xs

Smartfon posiada też Bluetooth 5.0, USB-C oraz WiFi 802.11ac. Bateria ma pojemność 4500 mAh i współpracuje z 55 W systemem SuperCharge, gwarantującym krótki czas jej ładowania.

Kolejny smartfon bez usług Google

Huawei Mate Xs działa w oparciu o system Android 10 z nakładką EMUI 10.0.1. Musimy jednak pamiętać, że jest to kolejny smartfon tego producenta pozbawiony dostępu do usług Google. Nie ma więc oficjalnego sklepu Play Store, a także innych popularnych aplikacji. Producent posiada jednak dostęp do firmowego sklepu z aplikacjami, który nazywa się AppGallery.

Nowy sprzęt chińskiego koncernu w sprzedaży pojawi się już w przyszłym miesiącu. Cena jednak może wielu potencjalnych nabywców odstraszyć. Smartfon kosztuje bowiem aż 2499 euro.

Źródło

You may also like...