Huawei pokazało nową betę alternatywy dla usług Google

Huawei zaprezentowało najnowszą betę Huawei Mobile Services, która ma być alternatywą dla usług Google. Znajdziemy w niej wiele nowych funkcji oraz usprawnień, podnoszących ich użyteczność.

Od wielu miesięcy administracja Trumpa prowadzi wojnę z koncernem Huawei, oskarżając koncern o szpiegowanie dla chińskiego rządu. Zarzutów wprawdzie nigdy oficjalnie nie potwierdzono. Ale to nie przeszkodziło rządowi wpisać koncern na czarną listę, uniemożliwiając tym samym handlowanie z amerykańskimi przedsiębiorstwami.

Stworzyło to wiele problemów, z których największym jest brak możliwości korzystania z certyfikatu Google dla urządzeń z Androidem. Oznacza to więc brak dostępu do usług firmy z Mountain View, w tym wielu popularnych aplikacji. Użytkownicy niektórych smartfonów Huawei nie mogą korzystać z Google Play Store, Google Maps, Gmaila, YouTube oraz innych popularnych narzędzi.

Huawei nie będzie potrzebowało usług Google

Huawei pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, projektując własne usługi o nazwie Huawei Mobile Services. W tym tygodniu, podczas eventu Huawei Developer Groups odbyła się prezentacja najnowszej bety usług HMS w wersji 4.0.

Podczas prezentacji przedstawiciele producenta pokazali wiele wprowadzonych usprawnień. Dotyczą m.in., usług związanych z obsługą konta użytkownika, płatnościami w aplikacjach, reklam itp. Zaprezentowano też nowe pakiety oprogramowania, jak usługi inteligentnego uczenia, dynamicznego menedżera etykiet, czy też funkcję Safety Detect, chroniącą urządzenie przed atakami. Ten ostatni element obiecuje integralność systemu, bezpieczeństwo aplikacji, ochronę przed złośliwymi adresami URL oraz wykrywanie fałszywych użytkowników. Jak widać chiński producent, przywiązuje dużą wagę do zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Huawei chwalił się również, że jego własna usługa powiadamiania i komunikacji Push Kit odnotowała ostatnio ogromny wzrost liczby użytkowników. Zarejestrowano w niej ponad 38 tys. aplikacji, zaś dzienna liczba wiadomości przekracza już 30 miliardów.

Chiński koncern jak widać przywiązuje dużą wagę do pomysłu własnych usług i zamierza zapewnić mu pełne wsparcie ze strony mobilnych aplikacji. Firma już skontaktowała się z twórcami 150 najpopularniejszych programów w Indiach. Chce w ten sposób poszukać nowych talentów oraz zachęcić ich do wdrożenia HMS oraz wejścia do firmowego sklepu z aplikacjami.

Cały ten projekt wsparto kwotą 1 miliarda dolarów, więc wkrótce powinniśmy zobaczyć efekty prowadzonych działań. Nie można więc wykluczyć, że za jakiś czas Huawei nie będzie już potrzebowało usług Google. Jej własne Huawei Mobile Services, będzie bowiem równie funkcjonalne.

Huawei Mobile Services

Źródło

You may also like...