SelfieType: niewidzialna klawiatura do smartfonów

Podczas targów CES 2020, na stoisku Samsunga zobaczymy nową, niewidzialną klawiaturę do smartfonów. Gadżet o nazwie SelfieType pozwala pisać w powietrzu.

Smartfony oferują wprawdzie możliwość pisania, jednak dostępne metody sprawdzają się jedynie w przypadku krótkiego tekstu. Wirtualne klawiatury świetnie nadają się do krótkich wiadomości tekstowych, lecz w przypadku napisania czegoś dłuższego nie do końca się sprawdzają.

Producenci akcesoriów doskonale to rozumieją, dlatego oferują zewnętrzne, bezprzewodowe klawiatury, zapewniające większy komfort pisania. Takie gadżety oferują układ QWERTY i posiadają też dodatkowe przyciski, zapewniające szybki dostęp do najpotrzebniejszych funkcji.

Takie rozwiązanie też ma swoją wadę, gdyż oprócz smartfona musimy nosić ze sobą także klawiaturę. Samsung opracował jednak gadżet, który może ten problem rozwiązać. Podczas targów CES 2020, firma zaprezentuje niewidzialną klawiaturę do smartfonów, która nazywa się SelfieType. Jest to eksperymentalny projekt, wykorzystujący sztuczną inteligencję oraz przednią kamerę. Kamera będzie wykrywała ruch naszych dłoni i palców, a następnie tłumaczyła go na znaki.

SelfieType

Oczywiście taki pomysł sprawdzi się głównie w przypadku osób, które piszą bezwzrokowo, a więc nie muszą patrzeć na klawisze. Może być jednak bardzo przydatny, szczególnie gdy musimy napisać jakiś dłuższy tekst, np., email lub wypracowanie. Pomysł przypomina nieco laserowe klawiatury dostępne na rynku, jednak w tym wypadku nie potrzebujemy żadnego dodatkowego osprzętu.

Wirtualna klawiatura nie jest jedynym projektem firmy C-Lab należącej do koreańskiego koncernu. W Las Vegas pojawi się także Hyler, czyli urządzenie służące do digitalizacji tekstu i przenoszenia go na urządzenie przenośne.

SelfieType

Na stoisku koreańskiej marki ujrzymy też małego, humanoidalnego robota o nazwie piBo. To gadżet pełniący funkcję osobistego asystenta, który nie tylko dostarczy pożądanych informacji, ale też potrafi wchodzić w interakcję z ludźmi. Może z nimi rozmawiać, tańczyć i odtwarzać muzykę.

SelfieType

Źródło

You may also like...