Samsunga umożliwi obsługę urządzeń bez dotykania

Podczas CES 2020, Samsung zaprezentuje nie tylko nowinki związane ze smartfonami. Firma pokaże tam również technologię Vtouch, umożliwiającą obsługę urządzeń bez ich dotykania.

Wiele lat temu, gdy chcieliśmy włączyć światło lub zmienić kanał w telewizorze, musieliśmy wstać z fotela i zrobić to ręcznie. Dziś technologia rozwinęła się na tyle, że nie jest to już konieczne. Dzięki cyfrowym asystentom, możemy sterować domowym sprzętem za pomocą głosu. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią komendę, by zgasić światło, zmienić kanał w telewizorze lub włączyć odtwarzanie muzyki.

Inżynierowie Samsunga opracowali technologię Vtouch, która pozwoli kontrolować urządzenia bez ich dotykania. I nie chodzi tu o sterowanie głosem, jak w obecnych systemach, lecz gestami. Technologia będzie wykorzystywała wizję komputerową sprzężoną systemami głębokiego uczenia, a także kamery rejestrujące pozycję oczu użytkownika. Wszystkie te elementy będą śledziły poczynania użytkownika i reagowały na jego gesty.

Takie rozwiązania mogą mieć szereg zastosowań nie tylko w domu, ale też w miejscach publicznych. Technologia przyda się na przykład w środowisku, które musi być wolne od bakterii i zarazków. Wówczas nie trzeba będzie niczego dotykać, aby sterować sprzętem, co pozwoli utrzymać miejsce sterylnie czystym.

Szczegóły technologii poznamy za kilka dni. Wówczas dowiemy się czy Samsung planuje wprowadzić ją na rynek, a także dowiemy się jak dokładnie funkcjonuje.

Vtouch

Źródło

You may also like...