Huawei Nova 4 zaprezentowany. To pierwszy smartfon z 48 MP aparatem

Chiński koncern zaprezentował dziś długo oczekiwany model Huawei Nova 4. To urządzenie wyposażone w dwie nowości, takie jak dziura w ekranie oraz 48 MP aparat.

Zgodnie z daną wcześniej obietnicą, Huawei zaprezentowało w dniu dzisiejszym jeden z najbardziej niezwykłych smartfonów. Chodzi oczywiście o zapowiedziany jakiś czas temu model Huawei Nova 4, który charakteryzuje się kilkoma interesującymi nowinkami technologicznymi.

Największą zmianą wprowadzoną przez producenta, jest zastąpienie standardowego notcha całkowicie nowym rozwiązaniem. W telefonie nie znajdziemy więc typowego szerokiego wcięcia w wyświetlaczu, gdyż zamiast niego jest okrągły otwór. Dziura zlokalizowana w lewym górnym rogu panelu, mieści w sobie 25 MP kamerę do selfie z przysłoną f/2.0. Taka konstrukcja ma kilka zalet, gdyż przede wszystkim nie zasłania sporej części obrazu. Otwór jest niewielki i umieszczony w takim miejscu, by nie przeszkadzać w użytkowaniu telefonu. To spora korzyść dla producentów, którzy nie muszą już wprowadzać dużych zmian w swych aplikacjach.

48 MP sensor zapewni wysoką jakość zdjęć

Sam wyświetlacz ma 6,4″, dysponuje matrycą IPS i oferuje rozdzielczość 2310 x 1080 pikseli. Pod maską pracuje Kirin 970, a więc poprzednia generacja procesora Huawei, która w tym wypadku współpracuje z 8 GB pamięci RAM. Mamy jej na tyle dużo, by zapewnić płynną wielozadaniowość i bezproblemowe uruchamianie każdej zainstalowanej aplikacji.

Przednią kamerę wspiera tylna, która jest potrójna. To kolejna nowość w tym modelu, gdyż znajdziemy w niej całkowicie nowy sensor o rozdzielczości 48 MP i przysłonie f/1.8 pochodzący od Sony. Połączono go z 16 MP sensorem z obiektywem ultra szerokokątnym f/1.8, a także 2 MP sensorem f/2.4 przeznaczonym do rejestrowania głębi obrazu. Ten ostatni pozwoli m.in., wykonywać zdjęcia z efektem bokeh, czyli artystycznym rozmyciem tła. Muszę tu jednak zaznaczyć, że 48 MP sensor znajdziemy tylko w droższej wersji smartfona. Standardowa oferuje bowiem 20 MP matrycę, natomiast pozostałe sensory są bez zmian.

Huawei Nova 4 posiada także aż 128 GB pamięci flash, natomiast bateria ma pojemność 3750 mAh i współpracuje z systemem szybkiego ładowania o mocy 18 W. Systemem operacyjnym jest z kolei Android 9.0 Pie z nakładką EMUI 9.0.1.

Na chińskim rynku model z 48 MP aparatem będzie dostępny w przeliczeniu za 435 euro. Standardowy model kosztować ma natomiast 400 euro.

Huawei Nova 4

Huawei Nova 4

Źródło: Consumer.huawei.com

You may also like...