Nowa funkcja Huawei P30 Pro spodoba się majsterkowiczom

Koncern Huawei przygotowuje nową aplikację dla flagowego modelu Huawei P30 Pro. Jest to narzędzie, które zmieni telefon w cyfrową taśmę mierniczą, więc na pewno spodoba się majsterkowiczom.

Do długiej listy funkcji, które oferują nam współczesne smartfony, zaczynają powoli dochodzić opcje dla majsterkowiczów. Do tej pory były to głównie poziomice, które traktowano bardziej jako ciekawostkę. Ale dzięki temu, że coraz więcej modeli posiada kamer ToF, zaczynają pojawiać się również taśmy miernicze.

Jedno z takich narzędzi już niebawem otrzyma flagowy Huawei P30 Pro. Będzie to samodzielna aplikacja, która zmieni telefon w cyfrową taśmę mierniczą. Dzięki kamerze ToF, urządzenie pozwoli dokonywać pomiaru długości różnych obiektów. Wystarczy tylko skierować kamerę na przedmiot, a po chwili na ekranie pojawią się wymiary poszczególnych jego boków. Przydatność takiej aplikacji nie ogranicza się tylko do majsterkowania. Dzięki niej możemy np., zmierzyć interesujący nas stolik by sprawdzić, czy zmieści się do naszego salonu. Krótko mówiąc, znajdziemy sporo zastosowań dla tego narzędzia.

Póki co aktualizacja dostarczająca nową aplikację dostępna jest tylko w Chinach. Na pojawienie się jej w pozostałych krajach musimy jeszcze trochę poczekać. Natomiast już teraz możecie zobaczyć jak działa nowa funkcja, a pokazuje to poniższe wideo. Oczywiście otwartą kwestią jest dokładność pomiaru tej aplikacji, ale o tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Dodam, że producent planował udostępnienie tego narzędzia już w momencie premiery nowego sprzętu. Wówczas nie udało się jednak zrealizować tego planu.

Huawei P30 Pro

Źródło: YouTube.com

You may also like...