Huawei pobiło własny rekord sprzedaży smartfonów

Huawei pochwaliło się kolejnym rekordem. Właśnie udało się firmie sprzedać już 200 mln smartfonów, a zajęło to aż 64 dni mniej niż w zeszłym roku.

Mogłoby się wydawać, że wojna handlowa toczona pomiędzy USA i Chinami bardzo poważnie uderzy w Huawei. Wiemy bowiem, że kilka miesięcy temu administracja Trumpa wpisała chiński koncern wpisano na czarną listę. To zablokowało mu dostęp do amerykańskiego rynku, a także uniemożliwiło kupowanie technologii od amerykańskich firm.

Brak dostępu do amerykańskiego rynku wcale jednak nie zaszkodził chińskiemu koncernowi. Firma właśnie pochwaliła się na Twitterze kolejnym kamieniem milowym, jakim jest sprzedanie od początku tego roku 200 mln smartfonów. To dokładnie tyle ile sprzedano w zeszłym roku, ale wartym odnotowania jest to, że osiągnięcie tego wyniku trwało 64 dni krócej. Innymi słowy, wojna toczona z USA nie wpłynęła tak mocno na sprzedaż sprzętu mobilnego, jak można by oczekiwać. Jej smartfony są bowiem kupowane znacznie chętniej niż w ubiegłym roku.

W osiągnięciu takiego wyniki niewątpliwie pomogła seria Mate 20, której sprzedaż była znacznie lepsza niż poprzedniej generacji. Całkiem nieźle radzi sobie również rodzina P30, a nie możemy też zapominać o innych modelach.

Oczywiście musimy pamiętać, że rok się jeszcze nie skończył, zaś w zwiększeniu tego wyniku może pomóc Huawei Mate 30. Do tej pory seria oferowana była głównie w Chinach oraz rynkach azjatyckich. Wkrótce jednak produkt powinien trafić także do zachodnich krajów, gdzie również może wzbudzić spore zainteresowanie. Szczególnie, że jego wyposażenie nie jest takie złe, zaś cena całkiem przystępna.

Huawei

Źródło

You may also like...