Huawei szykuje model Ascend W2

Jeśli uważacie, że ponad 6-calowy Huawei Ascend jest za dużym smartfonem, to mam dobrą wiadomość. Chińska firma zamierza bowiem wyprodukować nieco mniejszy model.

W historii telefonów komórkowych był taki okres, kiedy to dążono do miniaturyzacji urządzeń. Ten kto pamięta Sony Ericssona T28 wie co mam namyśli. Była to tak mała komórka, że ledwie mieściła się w dłoni, a numery trzeba było praktycznie wystukiwać zapałką. Wraz z pojawieniem się smartfonów można stwierdzić, że ten trend się odwrócił i z roku na rok urządzenia stają się coraz większe.

Pisałem już o Huawei Ascend wyposażonym w ponad 6-calowy wyświetlacz. Jeżeli jednak ten model wydaje się za duży, to firma wkrótce wprowadzi na rynek kolejny, nieco mniejszy. Huawei Ascend W2 będzie smartfonem opartym na Windows 8, charakteryzującym się bardzo smukłą obudową o grubości zaledwie 7,7mm.

Telefon posiada 4,5-calowy ekran, 1GB pamięci RAM, 16GB pamięci użytkowej oraz baterię o pojemności 2,800mAh. Będzie oferowany w cenie 515USD, a wiec nieco niższej niż Nokia Lumia 920 oraz HTC Windows Phone 8X.

Nowemu produktowi Huawei przyjrzymy się bliżej już w lutym, podczas Mobile World Congress 2013.

Źródło: BGR.com

You may also like...