Po dłuższej przerwie ARM wznawia współprace z Huawei

Sytuacja dotycząca współpracy Huawei z zachodnimi firmami zaczyna powoli wracać do normy. Wznowiła ją właśnie brytyjska firma ARM, specjalizująca się w półprzewodnikach.

Kilka miesięcy temu Donald Trump wpisał Huawei na czarną listę, ograniczając tym samym jej współpracę z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Współpracę z chińskim koncernem zawiesiła również brytyjska firma ARM, zajmująca się produkcją mikroprocesorów. Teraz jednak przedsiębiorstwo ogłosiło jej wznowienie.

Po konsultacji z prawnikami firma ustaliła, że procesory wykorzystujące architekturę v8 i v9 nie mają amerykańskiego pochodzenia. Firma nie łamie więc restrykcji nałożonych przez amerykański rząd i dlatego zdecydowała o wznowieniu dostaw mikroprocesorów dla chińskiego giganta. Umożliwi to dalsze wspieranie firmy HiSilicon i dostarczanie jej układów ARM wykorzystujących architekturę v8-A, a także kolejną jej generację.

Warto dodać, że Huawei wykorzystuje architekturę ARM do budowania procesorów dla swych smartfonów. Wznowienie współpracy z brytyjską firmą z pewnością bardzo ucieszyło szefostwo chińskiego giganta, zdejmując z ich barków spory problem.

Huawei

Źródło

You may also like...