iPhone 5 za kilka dni straci dostęp do internetu

Apple stawia ulitmatum użytkownikom smartfona iPhone 5. Jeśli nie zainstalują aktualizacji iOS 10.3.4, wówczas ich smartfon straci dostęp do internetu.

Kilka dni temu pisałem, że smartfony Apple będą miały problem z poprawnym funkcjonowaniem zegarka oraz GPS’u. Sprawa dotyczy kolejnego przekręcenia się licznika tygodni, wykorzystywanego przez globalny system pozycjonowania.

Apple twierdzi, że licznik przekręci się 3 listopada bieżącego roku, co może wywołać problem w funkcjonowaniem niektórych jej smartfonów. Sprawa dotyczy na szczęście tylko starszych modeli, dla których producent przygotował aktualizację eliminującą problem. Poprawka pojawi się w aktualizacji iOS 10.3.4, którą użytkownicy modelu iPhone 5 muszą koniecznie na swym sprzęcie zainstalować.

Producent ostrzega, że jeśli tego nie zrobią, funkcjonalność ich smartfonów zostanie poważnie ograniczona. Brak aktualizacji może skutkować problemami z dostępem m.in., do App Store, iCloud, poczty elektronicznej oraz internetowych stron. Krótko mówiąc smartfon straci dostęp do internetowej sieci. Firma chce w ten sposób upewnić się, że użytkownicy na pewno zainstalują najnowszą poprawkę.

I lepiej zrobić to nie czekając na ostateczny termin. Gdy iPhone 5 utraci dostęp do sieci, nie da się go zaktualizować w tradycyjny sposób. Potem będzie znacznie więcej roboty, gdyż użytkownik musi podłączyć smartfona pod komputer.

iPhone 5

Źródło

You may also like...