Dwukołowy Hyundai ułatwi poruszanie się po zatłoczonych miastach

Koreański Hyundai zaprezentował najnowszy prototyp pojazdu do poruszania się po mieście. Elektryczna hulajnoga oferuje wiele nowych usprawnień, a na jednym ładowaniu przejedzie około 20 km.

Moda na elektryczne hulajnogi sprawia, że takie gadżety chcą mieć w ofercie firmy, które dotąd działały w zupełnie innych branżach. Jedną z nich jest Hyundai zajmujący się produkcją samochodów osobowych. Firma już od 2017 roku pracuje nad własną wersją takiego miejskiego pojazdu, a dziś zaprezentowała światu najnowszy prototyp.

Inżynierowie koreańskiego koncernu wprowadzili nieco zmian konstrukcyjnych w porównaniu do poprzedniej wersji. Główną zmianą jest przeniesienie napędu z przedniego do tylnego koła, co poprawiło stabilność jazdy. Zmodyfikowano też zawieszenie przedniego koła, co pozwoliło ograniczyć wstrząsy na wyboistej nawierzchni.

Elektryczna hulajnoga

Nowością jest również system odzyskiwania energii podczas hamowania, który pozwolił zwiększyć zasięg o dodatkowe 7 procent. Dzięki 10,5 Ah baterii wynosi on obecnie 20 km, natomiast maksymalnie można rozpędzić się do 20 km/h. Producent wyposażył swój sprzęt także w bardzo użyteczny wyświetlacz, który pokazuje prędkość oraz poziom naładowania baterii. Natomiast przednie światło LED oraz podwójne tylne lampy umożliwiają jazdę w nocy.

Elektryczna hulajnoga

Hulajnoga waży tylko 7,7 kg, co znacznie ułatwia jej transport. A dzięki składanej konstrukcji produkt można złożyć do bardziej kompaktowej formy i zabrać ze sobą np., do pracy.

Elektryczna hulajnoga

Producent nie zdradził na razie kiedy elektryczna hulajnoga trafi do sprzedaży oraz ile trzeba będzie za nią zapłacić.

Źródło

You may also like...