LG przygotowuje nową przeglądarkę dla dwuekranowego smartfona

LG potwierdziło, że jej nowy dwuekranowy smartfon LG Dual Screen, dostanie zupełnie nową przeglądarkę. Produkt o nazwie Whale, będzie zoptymalizowany do tego modelu.

Już za kilka dni odbędą się w Berlinie targi IFA 2019, na których wielu producentów smartfonów zaprezentuje swe nowości. Nie zabraknie tam również koreańskiego giganta LG, na którego stoisku zobaczymy produkty planowane na ten rok. Jednym z nich będzie dość oryginalny sprzęt o nazwie LG Dual Screen.

To tak naprawdę model LG V50 ThinQ 5G, do którego producent stworzył moduł wyposażony w dodatkowy wyświetlacz. Otwiera to zupełnie nowe możliwości wykorzystania sprzętu.

Inna konstrukcja produktu wymaga jednak innego oprogramowania, gdyż dotychczasowe aplikacje nie sprawdzą się w przypadku obsługi dwóch wyświetlaczy. Producent ogłosił więc, że wspólnie z firmą Naver pracuje nad zupełnie nową przeglądarką o nazwie Whale. Według LG wprowadzi ona wielozadaniowość na zupełnie nowy poziom, którego nie oferują standardowe smartfony. W tym modelu funkcja nazywa się omnitasking i umożliwi m.in., równoczesne czytanie dwóch różnych stron internetowych. Pojawi się w niej również wsparcie dla wielu języków. Użytkownik będzie też mógł na obu ekranach wykonywać równocześnie zupełnie inne zadania.

Targi IFA 2019 odbędą się w dniach 6-11 września. Na swym stoisku firma pokaże również inne modele wyposażone w przeglądarkę NAVER Whale.

LG Dual Screen

LG Dual Screen

Źródło

You may also like...