Pierwsza generacja Google Chromecast traci wsparcie producenta

Google przestanie wkrótce dostarczać duże aktualizacje dla Google Chromecast. Urządzenie nadal będzie jednak otrzymywało łatki oraz poprawki bezpieczeństwa.

Google Chromecast to jedno z ciekawszych urządzeń, które pojawiło się na przestrzeni ostatnich lat. Niewielki adapter podłączany do telewizora, umożliwia streamowanie treści z urządzeń mobilnych lub komputerów i oglądanie ich na dużym ekranie. Dzięki możliwości ustawienia lustrzanego odbicia przeglądarki Google Chrome, możemy też zmienić nasz odbiornik w funkcjonalny komputer. Mamy więc spore możliwości dostępu do multimediów, których nie zapewni nam sam telewizor.

Pierwsza generacja produktu pojawiła się na rynku w 2013 roku, więc ma już na karku kilka lat. Oznacza to, że Google powoli zaczyna wygaszać wsparcie dla tego sprzętu. Dowiedzieliśmy się, że producent przestanie mu udostępniać duże aktualizacje oprogramowania. Nie zostawi jednak użytkowników zupełnie na lodzie, gdyż zamierza kontynuować dostarczanie łatek oraz poprawek bezpieczeństwa.

Informacja nie powinna być dla użytkowników Cheromecasta dużym zaskoczeniem. Urządzenie ma już na karku 6 lat, więc Google i tak zapewniało mu wsparcie przez długi czas. Należy więc spodziewać się, że prędzej czy później takie wsparcie się zakończy. Jeśli jednak korzystacie tylko z podstawowych funkcji urządzenia, to nie ma potrzeby wymiany go na nowszy model.

Google Chromecast

Źródło

You may also like...