Hyundai rozwija projekt latających samochodów z pomocą inżynierów NASA

Hyundai jest jednym z wielu producentów motoryzacyjnych, projektujących latające samochody. W realizacji tego projektu pomoże firmie były inżynier NASA specjalizujący się w aeronautyce.

Ulice naszych miast stają się coraz bardziej zakorkowane, więc często droga do pracy potrafi zająć nawet kilkadziesiąt minut. To duża strata czasu i pieniędzy dla nas, a także wymierne straty dla całej gospodarki kraju. Elon Musk próbuje rozwiązać ten problem budując tunele pod miastami, jednak inne firmy widzą swą przyszłość w powietrzu.

Coraz więcej przedsiębiorstw pracuje nad latającymi samochodami, które będą w stanie ominąć korki i błyskawicznie dostarczyć pasażerów do miejsca docelowego. Do tej pory zajmowały się tym mniej znane firmy, jednak swą przyszłość w tym biznesie zaczyna zauważać również koncern Hyundai. Koreańska marka zatrudniała właśnie doktora Jaiwon Shina, byłego inżyniera NASA specjalizującego się w aeronautyce.

Shin poprowadzi nowo stworzony dział Urban Air Mobility, który zajmie się projektowaniem latających samochodów. Inżynier ma ogromne doświadczenie na tym polu, gdyż przez ostatnie 30 lat pracował dla NASA, w dziale badawczo-rozwojowym technologii lotniczych. W swej nowej pracy zajmie się natomiast rozwojem kluczowych technologii dla powietrznej mobilności.

Dodać należy, że według szacunków ekspertów, w ciągu 20 najbliższych lat wartość tego rynku wyniesie 1,5 biliona dolarów. Jest więc o co walczyć i firmy, które jako pierwsze zaoferują w pełni funkcjonalne latające samochody, zarobią na tym gigantyczne pieniądze.

latające samochody

Źródło

You may also like...