Rusza seryjna produkcja kabli pozwalających włamać się do iPhone’a

Wynalazca o pseudonimie MG rozpoczyna seryjną produkcję hakerskich przewodów. Kabel o nazwie O.MG Cable pozwala zdalnie włamać się do iPhone’a

Tegoroczna konferencja DEFCON przyniosła wiele ciekawych pomysłów na obchodzenie zabezpieczeń różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Jedną z ciekawych koncepcji zaprezentował wynalazca o pseudonimie MG. Pokazał wówczas specjalnie spreparowany kabel ze złączem Lighting, który umożliwiał zdalne włamanie do Maca lub iPhone’a.

Wynalazca wyjaśnił wówczas wszystkim zainteresowanym, wyprodukowanie takiego gadżetu kosztuje około 200 dolarów za sztukę. Za taką też kwotę oferował wszystkim chętnym wczesne egzemplarze. Badacz zamierza jednak znacznie więcej zarobić na stworzonym przez siebie urządzeniu. Poinformował właśnie na Twitterze, że planuje rozpocząć seryjną produkcję oraz dystrybucję wspomnianego przewodu. Masowe wytwarzanie gadżetu powinno znacznie obniżyć jego cenę, czyniąc ją bardziej atrakcyjną dla klientów.

Produkt nazywa się O.MG Cable. Haker może dzięki niemu uzyskać pełny dostęp do maszyny, wykonując na niej różnego rodzaju komendy z odległości nawet 100 metrów. Może więc zainfekować go złośliwym oprogramowaniem, kradnącym hasła lub inne dane.

Najgorsze jest to, że akcesorium wygląda dokładnie tak jak oficjalny przewód Apple. Przeciętny użytkownik nie będzie więc w stanie go odróżnić. Z drugiej jednak strony zwykły użytkownik nie powinien się obawiać włamania, gdyż nie ma niczego, co mogłoby zainteresować hakerów. Co innego urzędnicy lub biznesmeni, których dane mogą być niezwykle cenne.

O.MG Cable

Źródło

You may also like...