Indiegogo ochroni nasze pieniądze. Porażka kampanii nie oznacza już ich utraty

Indiegogo uruchamia nowy program, który zapewnić ma uchroni donatorów przed utratą pieniędzy. W razie porażki kampanii, wpłacone fundusze zostaną zwrócone.

Platformy crowfunding to jeden z najlepszych sposobów zebrania pieniędzy na realizację nietypowych pomysłów. Wynalazca nie musi już kursować pomiędzy bankami w celu zdobycia kredytu, lecz wystarczy publicznie poprosić o wsparcie i jeśli pomysł przypadnie ludziom do gustu, pojawi się rzeka pieniędzy. W ten sposób zrealizowano wiele śmiałych projektów, które w przeciwnym wypadku nie miałyby szansy zaistnieć.

Niestety łatwość zdobycia pieniędzy sprawiła, że na tego typu platformach szybko pojawili się oszuści. Wystawiają ciekawy projekt, zbierają na niego dużo pieniędzy, a następnie ogłaszają porażkę. Wówczas osoby go wspierające, nie widzą ani pieniędzy ani gotowego produktu. To zniechęca do wspierania różnego rodzaju kampanii, gdyż nigdy nie mamy pewności, czy otrzymamy gotowy produkt.

Indiegogo uruchomiło więc program, który ma nam to zagwarantować. Program o nazwie “Gwarantowana dostawa”, zapewnia uczestnikom kampanii albo gotowy produkt, albo w przypadku porażki zbiórki, zwrot wpłaconych pieniędzy.

Jak można się domyśleć, nie wszystkie projekty i kampanie będą objęte nowym programem. Jest on bowiem opcjonalny, a to oznacza, że pomysłodawca musi się na niego zgodzić. To jednak może być trudne, gdyż żaden wynalazca nie jest 100 procentowo pewny, że uda mu się doprowadzić pomysł do końca. Mogą bowiem wystąpić nieprzewidziane trudności, które to uniemożliwią.

Indiegogo ma jednak nadzieję, że nowy program szybko się upowszechni, zmniejszając ryzyko utraty pieniędzy przez osoby wspierające kampanie.

Indiegogo

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...