Ekran Infinity Display trafi do innych smartfonów

Znany z flagowego Galaxy S8 ekran Infinity Display, może też trafić do innych smartfonów. Samsung zamierza go umieścić w modelach ze średniej półki.

Użytkownikom Samsung Galaxy S8 bardzo podoba się nowoczesny wyświetlacz Infinity Display, rozciągający się niemal na cały przedni panel telefonu. Istnieje duża szansa na to, że taki ekran pojawi się też w innych smartfonach tego producenta.

Chińskie źródła twierdzą, że koreańska marka planuje przenieść ten wyświetlacz do modeli ze średniej półki z wyższego pułapu cenowego. Jest więc możliwość to, że pojawi się w przyszłorocznej generacji modeli z serii Galaxy A. Prawdopodobnie będzie go można znaleźć w następcy Galaxy A (2017), który trafił do sprzedaży w styczniu. Jego następca zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, więc byłby to idealny moment by wprowadzić taki ekran do tańszych urządzeń.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, będzie to oznaczać, że smartfony z rodziny Galaxy A, także zostaną pozbawione fizycznego przycisku Home. W takim wypadku nie będzie na niego miejsca. Dodatkowo producent zostanie zmuszony do zmiany lokalizacji czytnika odcisków palców.

Na razie to jednak tylko spekulacje. Choć niewykluczone, że jakieś informacje na ten temat pojawią się już podczas targów IFA 2017. Rozpoczną się one w Berlinie już w najbliższy piątek. Samsung z pewnością również się na nich pojawi.

Infinity Display

Źródło: Twitter.com

You may also like...