Chcesz zainstalować Windows 11 na starszym komputerze? Teraz to proste

W sieci pojawiła się najnowsza wersja instalatora, umożliwiającego obejście wymagań systemu Windows 11. Dzięki temu można go zainstalować nawet na starszych komputerach.

Windows 11 jest z nami już od jakiegoś czasu, jednakże dość restrykcyjne wymagania dotyczące sprzętu sprawiają, że nie każdy może go zainstalować. Microsoft uznał bowiem, że jego system powinien działać tylko na najnowszych komputerach, dlatego zaszył w niego blokadę dotyczącą starszych procesorów.

Teoretycznie najnowsze okienka da się więc zainstalować tylko na komputerze spełniającym minimalne wymagania. Na szczęście w praktyce sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Szybko pojawiły się bowiem narzędzia umożliwiające instalację systemu na sprzęcie, który oficjalnie nie jest obsługiwany.

Właśnie pojawiła beta jednego z takich narzędzi Rufus 3.19, które pozwala ominąć blokadę wymagań systemowych. Umożliwia ono instalację systemu na komputerze, na którym nie ma TPM 2.0, jest mniej niż 4 GB RAM lub 64 GB przestrzeni dyskowej. Dodatkowo pozwala wyłączyć automatyczne zbieranie danych.

Narzędzie eliminuje potrzebę edytowania rejestru systemu Windows, a także stosowania innych metod obejścia zabezpieczeń. Najnowsza jego wersja usuwa również wymagania konta Microsoftu dla nowych instalacji, ułatwiając konfigurację nowego komputera z tradycyjnym kontem lokalnym.

Musicie jednak pamiętać, że podczas instalacji oraz tworzenia nowego konta użytkownika trzeba odłączyć komputer od sieci. Jest to konieczne dla ominięcia wymagań okienek. Narzędzie znajdziecie na tej stronie.

Windows 11

Źródło

You may also like...