Wyciekła cena nowego składanego smartfona Samsung Galaxy A

Koreańskie media ujawniły cenę nowego składanego smartfona Samsunga z serii Galaxy A. Podstawowa wersja urządzenia będzie oferowana w Korei za około 771 dolarów.

Samsung ma w swej ofercie już dwa modele składanych smartfonów Galaxy Z Fold oraz Galaxy Z Flip, które doczekały się już trzech generacji. Wyglądają całkiem fajnie, jednak ze względu na dość wysoką cenę nie są hitem sprzedaży. Koreańska marka zamierza jednak uczynić składane smartfony bardziej dostępnymi dla swych klientów. Dlatego szykuje nowy budżetowy model, który będzie częścią rodziny Galaxy A.

Nie znamy jeszcze jego dokładnej specyfikacji, więc trudno powiedzieć cokolwiek na temat zamontowanego w nim wyświetlacza lub procesora. Nie wiemy też na jaka formę zdecyduje się producent, więc czy składany Galaxy A będzie przypominał Galaxy Z Fold, czy też Z Flip.

Dowiedzieliśmy się natomiast ile trzeba będzie za niego zapłacić, gdyż do sieci wyciekła właśnie jego cena. Według koreańskiego źródła, smartfon na lokalnym rynku będzie kosztował około 1 mln wonów, co daje jakieś 771 dolarów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, iż jest to cena na rynek Korei Południowej. Na innych rynkach smartfon będzie nieco droższy i może kosztować około 900-1000 dolarów.

Źródło twierdzi również, że aby uzyskać niższą cenę, producent pozbawi sprzętu wszystkich funkcji premium, pozostawiając jedynie podstawową funkcjonalność. Oznacza to, że m.in., że jego ekranu nie będzie chroniło szkło Ultra-Thin Glass, obecne w innych składakach producenta.

Nie musicie jednak już teraz chwytać za karty płatnicze, gdyż smartfon nie pojawi się w sprzedaży zbyt szybko. Spekuluje się bowiem, że jego debiut może odbyć się dopiero w 2024 lub nawet 2025 roku.

Galaxy A

Źródło

You may also like...