Snapdragon 865 może mieć zintegrowany modem 5G

Znane źródło przecieków twierdzi, że Snapdragon 865 może mieć wbudowany modem 5G. Dodatkowo układ będzie wspierał pamięć LPDDR5X RAM.

Prawdopodobnie dopiero jesienią Qualcomm zaprezentuje swój najnowszy układ Snapdragon 865. Oficjalnych szczegółów specyfikacji procesora na razie nie znamy, ale pojawiają się już pierwsze przecieki dotyczące jego wyposażenia.

Najnowsze informacje na jego temat dostarczył nam Roland Quandt, według którego opracowano dwa warianty nowego chipu o numerze modelowym SM8250. Oba obsługują pamięć LPDDR5X RAM oraz pamięć użytkową UFS 3.0. Jednakże tylko jeden z modeli będzie zintegrowany z modemem 5G.

Bardzo interesującą informacją jest wsparcie dla nowej generacji pamięci RAM. Jak wiemy, Samsung zaprezentował nowe układy DDR5 już w zeszłym roku. Informacja o ich obsłudze przez nowy procesor może oznaczać, że koreański koncern jest bliski rozpoczęcia seryjnej produkcji.

Nieoficjalnie mówi się także, że Qualcomm może zlecić Samsungowi produkcję nowego układu. Są to jednak tylko pogłoski, gdyż żadna z firm na razie tego nie potwierdziła. Nie byłoby to jednak dużym zaskoczeniem, gdyż koreańska marka już wcześniej produkowała procesory dla Qualcommu.

Snapdragon 865

Źródło: Twitter.com

You may also like...