Kryptowaluta Facebooka może być bardziej użyteczna niż sądzimy

Kryptowaluta Facebooka może być bardziej użyteczna niż sądzimy. Będzie nie tylko wspierana przez amerykańskiego dolara, ale również przez popularną usługę Apple Pay.

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się pierwsze przecieki sugerujące, iż Facebook planuje stworzyć swój własny wirtualny pieniądz. Kryptowaluta o nazwie Stablecoin, miałaby być wspierana przez amerykańskiego dolara, umożliwiając bezproblemowe transakcje. A służyłaby głównie użytkownikom komunikatora WhatsApp.

Wygląda jednak na to, że amerykański portal ma wobec niej znacznie większe plany. I wcale nie zamierza ograniczać się tylko do komunikatora. Jak donosi The Wall Street Journal, firma współpracuje z kilkoma instytucjami finansowymi, które miałyby zapewnić jej produktowi znacznie większe wsparcie. Dzięki temu użytkownicy portalu mogliby korzystać z korzystać z wirtualnego pieniądza z taką samą łatwością, z jaką używają obecnie fizycznej gotówki. Wsparcie dla Stablecoin miałby bowiem zapewnić popularny system mobilnych płatności Apple Pay.

Z nieoficjalnych przecieków wynika, projekt stworzenia własnej kryptowaluty zwany Projekt Libra, amerykański koncern realizuje już od dobrych kilku lat. Stablecoin powstaje przede wszystkim dla prywatnych transferów pieniężnych. Ale również zakupów dokonywanych nie tylko na własnej platformie Facebooka, ale też na wielu innych stronach. Cyfrowy pieniądz współpracowałby też z PayPalem, co znacznie rozszerzyłoby jego możliwości.

W planach zapewne będzie też system lojalnościowy, zachęcający do korzystania z Stablecoin. Użytkownik byłby nagradzałby za różnego rodzaju działania, a dodatkowo miałby zagwarantowane rabaty i różnego rodzaju promocje. A być może otrzymywałby także prezenty za wydawanie określonych kwot.

Niestety to wszystko są na razie wyłącznie spekulacje, gdyż amerykański portal wciąż oficjalnie nie ujawnił co tak naprawdę szykuje.

Kryptowaluta

Źródło: WSJ.com

You may also like...