Inteligentne zasłony sterowane ze smartfona

Osoby nie przepadające za zaciąganiem zasłon, teraz mogą to robić za pomocą smartfona. Umożliwiają im to inteligentne zasłony Aqara Smart Curtain Motor A1.

W naszym domu pojawia się coraz więcej inteligentnych technologii, ułatwiających codzienne życie. Nie ruszając się z wygodnego fotela możemy kontrolować temperaturę w pomieszczeniach, oświetlenie, a nawet włączyć ogrodowe zraszacze.

Ostatnio inteligentne rozwiązania oferowane są również w przypadku rolet czy też zasłon zapewniających nam prywatność. W zeszłym miesiącu IKEA wreszcie wprowadziła do sprzedaży inteligentne rolety, kontrolowane za pomocą aplikacji na smartfona lub komend głosowych. Jeśli jednak jesteśmy tradycjonalistami i preferujemy zasłony zamiast rolet, to również możemy nieco je unowocześnić.

Firma Lumi United Technology, w którą niedawno zainwestowało Xiaomi, wprowadza właśnie na rynek inteligentne zasłony. Produkt nazywa się Aqara Smart Curtain Motor A1 i można go dostać w sklepie JD.com w przeliczeniu za 56 dolarów.

Aqara Smart Curtain Motor A1 to siłownik ze specjalnym karniszem, przeznaczony do zasłon okiennych i wyposażony w moduł bezprzewodowej łączności WiFi. Jego pracą możemy sterować m.in., za pomocą komend głosowych, aplikacji mobilnej lub timera.

Aqara Smart Curtain

W przypadku aplikacji nasz smartfon łączy się z siłownikiem bezpośrednio, a więc nie musimy kupować specjalnej bramki, co obniża koszty zakupu sprzętu. Jeśli jednak preferujemy komendy głosowe, wówczas potrzebujemy głośnika Xiaomi AI wyposażonego w asystenta XiaoAI. Istnieje też możliwość połączenia zasłon z innymi urządzeniami inteligentnego domu, ale wówczas potrzebujemy już specjalnej bramki.

Jeśli natomiast awaria chwilowi pozbawi nas dostępu do internetu, to zasłonami możemy sterować w tradycyjny sposób, czyli za pomocą pilota Bluetooth.

Aqara Smart Curtain

Producenci zadbali też oczywiście o komfort użytkowania sprzętu. Aqara Smart Curtain Motor A1 posiada więc odpowiednie wyciszenie. I to zarówno silnika, jak i szyny po której przesuwają się zasłony. Producent deklaruje, że hałas wytwarzany podczas pracy wynosi poniżej 35 dB.

Źródło

You may also like...