Inteligentny dywanik łazienkowy Mateo zmierzy naszą wagę

Mateo to kolejny inteligentny produkt stworzony dla domu. Jest to pierwszy na świecie inteligentny dywanik łazienkowy z wbudowaną wagą.

Łazienkowe dywaniki kupujemy głównie po to, aby podczas porannej toalety nie było zimno w stopy oraz by nie wywinąć orła na śliskich kafelkach. Ten wydawałoby się zwykły element wyposażenia łazienki, może jednak mieć znacznie większe możliwości. Firma Mateo zaprezentowała w Las Vegas, inteligentny dywanik łazienkowy wzbogacony o nowoczesną technologię.

Produkt posiada wbudowane szereg elektronicznych obwodów, które analizują parametry naszego ciała, a zgromadzone dane przesyłają następnie do smartfona. Dzięki technologii mapowania z 7000 punktów nacisku, jest w stanie bardzo dokładnie zmierzyć wagę wszystkich członków rodziny.

Produkt zarejestruje nie tylko ogólną wagę, ale też masę mięśni i tłuszczu, nawodnienie, równowagę oraz naszą posturę. Potrafi wykryć, jeśli np., garbimy się i zasugerować odpowiednie ćwiczenia które to skorygują. Może też dostarczać wskazówki związane z dietą oraz rekomendacje ćwiczeń.

Sprzęt posiada dwie opcje zasilania. W pierwszej może być wyposażony w sześć baterii AAA, w drugiej natomiast w dwa akumulatory o pojemności po 5000 mAh. Każdy z nich zapewni do 6 miesięcy działania, więc dywanika nie trzeba będzie ładować zbyt często.

Mateo w lutym wystartuje z internetową zbiórką, która pozwoli sfinansować produkcję sprzętu. Jeśli uda się zgromadzić potrzebną kwotę, wówczas urządzenie trafi do sprzedaży. Producent wycenił je na 179 dolarów, za które dostaniemy dodatkowo dwa wymienne pokrowce.

dywanik łazienkowy

Źródło

You may also like...