Soundbar Vizio Elevate zapewni najlepszy dźwięk Dolby Atmos

Vizio pokazało w Las Vegas kilka nowych soundbarów. Szczególnie interesujący jest Vizio Elevate, który ma ruchome głośniki by zapewnić jak najlepszy dźwięk Dolby Atmos.

W dzisiejszych czasach kupowanie dużych kolumn głośnikowych, do zestawów kina domowego nie ma już sensu. Taką samą jakość dźwięku zapewni nam soundbar, który dodatkowo zajmuje mniej miejsca i jest dużo łatwiejszy w instalacji. Nie trzeba kłopotać się ukrywaniem okablowania, gdyż wszystko jest w jednym module.

Najnowsze soundbary możemy zobaczyć na stoisku amerykańskiej firmy Vizio, która znana jest z produkcji niezłych i tanich telewizorów. Producent pokazał tam kilka różnych modeli głośników, ale najbardziej wyróżnia się Vizio Elevate. To topowy model w standardzie w formacie 5.1.4, wyposażony w 18 przetworników oraz 8-calowy bezprzewodowy subwoofer. Jego najciekawszą cechą są obracane głośniki boczne, które podczas odtwarzania dźwięku w Dolby Atmos, obracają się w górę. W ten sposób dźwięk odbija się od sufitu i otacza widza z każdej ze stron.

Vizio Elevate

Zestaw posiada też satelitarne głośniki również skierowane ku górze i może dekodować sygnał w Dolby Atmos oraz DTS: X. Obsługuje też Bluetooth 6.0 oraz Chromecasr Audio.

Dla mniej wymagających użytkowników firma proponuje modele Serii M w wersji 5.1 oraz 5.1.2-kanałowej. Sprzęt ze średniej półki obsługuje Dolby Atmos i DTS: X i również posiada skierowane w górę przetworniki. Oczko niżej jest model Serii M all-in-one, który wykorzystuje DTS Virtual:X dla zapewnienia wirtualnego dźwięku przestrzennego.

Vizio Elevate

Wkrótce poznamy ceny wszystkich zaprezentowanych list dźwiękowych, a także daty ich premier.

Źródło

You may also like...